24 cale monitora full HD w technologii LED


W najbliższych dniach, firma BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy model monitora z ekologicznej serii Eco – V2410 Eco Full HD 1080p z ekranem 24 cale.

Cooler Master zapowiada wprowadzenie na rynek nowej serii zasilaczy GX (Gamer Xtreme). Ma ona być rozwinięciem obecnie dostępnej serii Extreme Power Plus. Nowe zasilacze dostępne w wersji o mocy 650 i 750 W. Po długiej przerwie, do oferty firmy Sony powracają notebooki wyposażone w procesory od AMD. Współzałożyciel Twittera uważa, że niedługo jego portal przestanie być blokowany przez chińskie władze.Po wielu latach niezagrożonej dominacji firmy ASUS na rynku płyt głównych dla komputerów PC, firma ASUS po raz pierwszy może zacząć obawiać się o to, czy będzie w stanie utrzymać pozycję lidera. Według serwisu Digitimes, coraz bliżej pokonania ASUSA jest firma Gigabyte, która w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku znacznie zwiększyła swoją sprzedaż, odbierając część rynku liderowi. Gartner opublikował wyniki badań na temat systemów mobilnych używanych w smartfonach. Wynika z nich, że Symbian nadal jest najpopularniejszy. Nasza wczorajsza informacja o kradzieży kodu przez MSN China znalazła potwierdzenie z ust samego Microsoftu. Witryna-plagiat została wyłączona na czas nieokreślony.

Casio wprowadza na polski rynek nową kolekcję aparatów Exilim. Jedna z nowości jest model EX-Z330, który wyróżnia się wyjątkowo smukłą obudową i unowocześniony procesor obrazu EXILIM Engine 5.0.

Ekran wyboru przeglądarki, mimo że już wdrożony, wciąż nie budzi zadowolenia wszystkich stron. Twórcy mniej popularnych przeglądarek protestują: ich produkty nie zostały uwzględnione. W Internecie pojawiła się niestabilna wersja przeglądarki internetowej Google'a, którą gigant z Mountain View umieści w swoim nowym systemie operacyjnym - Chrome OS.

Nie na co dzie syszy si, jak dyrektor wielkiej firmy przyznaje si do zmarnowania czasu na swj produkt. Steve Ballmer jednak to zrobi, opowiadajc o Windows Vista. Firma Apple, zgodnie z przewidywaniami, zaprezentowałą dziś swój tablet. Urządzenie o nazwie iPad ma, według twórców, stanowić pomost pomiędzy smartfonami oraz notebookami, w kwestii przeglądania Sieci, obsługi poczty elektronicznej, oglądania zdjęć, słuchania muzyki, czytania elektronicznych książek, itd. Microsoft zapowiada, że światowa premiera ruchowego kontrolera do gier o nazwie Projekt Natal odbędzie się 13 czerwca 2010 roku, podczas targów E3.Mozilla zaprezentowała kolejne wersje swoich sztandarowych produktów. Firefox 3.6 został zaprezentowany jako beta 4, zaś Thunderbird 3 jako RC. Firma Buffalo poinformowała dziś, że wprowadziła do swojej oferty przenośnych dysków typu SSD nową serię, SHD-PEHU3. W nowych dyskach zastosowano interfejs USB 3.0 (SuperSpeed USB), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie prędkości transferów danych na poziomie do 244 MB/s, z wykorzystaniem dodatkowego oprogramowania Turbo PC. ASUS wprowadza serię kart graficznych EAH5800 z technologią Voltage Tweak, która ma zwiększyć wydajność nawet o 38%.

webOS na notebooku? Czemu nie...


System Palm webOS na komputerze stacjonarnym? Czemu nie, w końcu to Linux. Jednemu z fanów Palma udało się uruchomić go natywnie, bez potrzeby środowiska SDK dostarczanego przez Palma.

Pierwszy na świecie tablet convertible z Androidem


W trakcie targów CeBIT 2010 firma Mag Digital prezentuje pierwszy na świecie tablet convertible, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Dostępny na stoisku firmy komputer ma zainstalowanego Androida w wersji 1.6, a jego sercem (a może raczej mózgiem) jest procesor oparty na architekturze ARM11.

Top 20 gier akcji dla wszystkich graczy lubiących adrenalinę


Większość naszych czytelników (i naszych redaktorów) lubi od czasu do czasu zrelaksować się przy dobrej grze komputerowej. Dlatego na dzisiaj przygotowaliśmy dla was 20, naszym zdaniem, interesujących produkcji z gatunku gier akcji.

Trojany to ponad połowa malware


W 2009 roku rodziny popularnych trojanów i robaków były odpowiedzialne za procentowo największą liczbę infekcji. Sytuację tę odzwierciedla lista 10 najpopularniejszych zagrożeń roku według laboratorium ArcaBit. Poziom zagrożeń znacznie wzrósł w ostatnim kwartale ubiegłego roku, w tym momencie trudno jednak powiedzieć czy trend ten utrzyma się w całym 2010 roku.

Rachunek przepływów pieniężnych CASH FLOW, Warszawa (Warszawa)


Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą się nauczyć sporządzać lub tylko czytać i analizować rachunek przepływów pieniężnych, w szczególności ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Aplikację iBooks dla iPada firma Apple... skopiowała


Przy okazji premiery tabletu Apple'a, swój debiut zaliczyła również aplikacja iBooks - biblioteka i czytnik e-booków w jednym. Debiut to jednak mocne słowo, bo program ten już dawno istniał...

E-biznesmeni mają szansę na darmową promocję


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości chce nagrodzić najbardziej innowacyjną e-usługę i technologię business-to-business, które otrzymały dotację z UE w ramach działania 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wystarczy, że przedsiębiorcy, których projekty dostały dofinansowanie, zgłoszą wdrażaną w nich e-usługę lub technologię do konkursów PARP. Zwycięzcy dostaną darmową kampanię PR.

HTC pracuje nad nowym, flagowym smartfonem z Androidem


Jak sugerują ostatnie plotki krążące po Sieci, HTC przygotowuje nowego smartfona o nazwie Dragon, wyposażonego w procesor Snapdragon, ekran multidotykowy i system Android.

Multimedialny Czytnik Google


Google zaprezentowało eksperymentalny dodatek do Czytnika, dzięki czemu jest on dużo ciekawszy wizualnie i o wiele wygodniejszy przy przeglądaniu multimediów.

Przenośna obudowa komputerowa NZXT Vulcan


Firma NZXT wprowadziła do sprzedaży obudowę komputerową w formacie Micro ATX. Produkt o nazwie Vulcan został dla użytkowników biorących udział w imprezach LAN party.

Kompendium Wiedzy o Fakturach VAT, Warszawa (Warszawa)


1. Informacje podstawowe o fakturach VAT. 2. Kiedy wystawia si faktur VAT? 3. Zawarto faktury VAT. 4. Terminy wystawiania faktur VAT. 5. Faktura VAT MP. ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Ładowrka, która wykorzystuje sygnał Wi-Fi


Na targach CES 2010 zostało zademonstrowany produkt, który wydaje się spełnieniem marzeń wszystkich użytkowników urządzeń przenośnych. Airnergy Charger to ładowarka, która konwertuje sygnał Wi-Fi na elektryczność.

Nielegalny Pobór Energii (Rzeszów)


DZIEŃ 1 1. Wiadomości wprowadzające. 2. Analiza najnowszych regulacji prawa energetycznego mających związek z nielegalnym poborem energii. 3.Przegląd dokumentacji związanej z umową zawartą ...
Lokalizacja: Rzeszów - Rodzaj: kurs / szkolenie

Microsoft obniża ceny Xboksa 360


Microsoft ogłosił obniżkę ceny Xbox 360 Elite, która wejdzie w życie jutro w całej Europie. Nowa cena konsoli to 1099 złotych, a więc znacznie mniej niż cena nowej konsoli Sony.

Dwa komputery All-in-One od Gateway - dla fanów Intela i AMD


Firma Gateway powiększa swoja ofertę o dwa nowe komputery zintegrowane w monitorach (All-in-One) – One ZX4300-01e oraz One ZX6900. Urządzenie przyciągają uwagę nie tylko projektem obudowy, ale również niezłą specyfikacją techniczną.

Kurs pisania wniosków unijnych - Specjalista ds Funduszy Unijnych PO Kapitał Ludzki (Poznań)


Program szkolenia znajdziecie Państwo na h t t p:// w w w. pad - szkolenia . pl w zakładce szkolenia ...
Lokalizacja: Poznań - Rodzaj: kurs / szkolenie

Mobilizacja internautów przeciwko rządowym projektom


Internauci aktywnie buntują się przeciwko regulacjom w sprawie sieciowego hazardu i cenzury witryn internetowych. Pod apelem do prezydenta o powstrzymanie nowych przepisów przed wejściem w życie podpisało się już kilkanaście tysięcy osób.

Opodatkowanie najczęściej spotykanych świadczeń pracowniczych - w podatkach dochodowych- Łódź (Warszawa)


Szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej Polskiej Akademii Rachunkowości. ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Dokumentacja kadrowa - wypełnianie, zagadnienia prawne, kontrola (Kraków)


I. Rodzaje dokumentacji kadrowej II.Świadczenie pracy na podstawie umów cywilno-prawnych III.Różnice pomiędzy umową o prace a umową o dzieło IV.Zagadnienia wybrane ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie

Najszybszy na świecie napęd Blu-Ray


Samsung przedstawia najszybszy na świecie napęd Blu-Ray, który potrafi odczytać dysk BD-ROM z prędkością 12x.