CES 2010: Trzy wymiary bez okularów


Czy możliwe jest wychwycenie trójwymiarowego obrazu bez specjalnych, stereoskopowych okularów? Samsung twierdzi, że tak - przedstawia bowiem swoje nowe telewizory 3D LED HDTV.

Opera Mini na iPhone OS została przyjęta do App Store. Przeglądarka będzie dostępna za darmo za ok. 24 godziny, w zależności od konkretnego rynku. Whitney Harper została oskarżona o pobranie plików chronionych prawem autorskim z nielegalnych źródeł. Kobieta broni się, twierdząc, że nie wiedziała co te pliki zawierają. Sąd nie uznał tej argumentacji. Konkurs Pwn2Own udowodnił istnienie usterek nie tylko w „dużych” przeglądarkach internetowych. Hakerzy złamali również Safari pracujące pod kontrolą iPhone OS.Osoby, które szczególnie obawiają się włamania na swoje konto Windows Live, wkrótce będą mogli skorzystać z nowej usługi – haseł umożliwiających jednokrotne logowanie. Firma Wacom wprowadziła na rynek nowe tablety z serii Bamboo z multidotykową powierzchnią, obsługiwane piórkiem lub palcami. Jeszcze niedawno wydawało się, że plazmy, LCD i LED LCD to tylko etap przejściowy przed wejściem na rynek technologii OLED.

Społeczność Mozilli zaprezentowała właśnie drugą wersję testową swojej przeglądarki internetowej. W stosunku do poprzedniej bety wprowadzono ponad 190 poprawek.

CZĘŚĆ I - SQL 1. Zapytanie wybierające - SELECT 2. Wstawianie do tabeli rekordów - instrukcja INSERT 3. Usuwanie rekordów - DELETE 4. Aktualizacja ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie Sprawa znanego serwisu P2P powraca. Tym razem chodzi o prawnika LimeWire, który - jak wynika z zeznań świadków - chciał zniszczyć dowody w sprawie.

Firma Japan Trust Technology zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży limitowanej wersji najmniejszego na świecie aparatu cyfrowego – CHOBi CAM. iPad nie jest niezniszczalny - zespół Blendtec postanowił to udowodnić, wsadzając tablet Apple'a do miksera. Zobaczcie sami, co zostało z urządzenia po bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z mikserem. Program na życzenie prześlemy faksem lub e-mailem. Zajęcia realizujemy na zlecenie- w wersji "in-company" ...
Lokalizacja: Dowolne Miejsce Np. Siedziba Zleceniodawcy - Rodzaj: kurs / szkolenieDzień I 1) Polityka strukturalna Unii Europejskiej podstawowe zagadnienia. 2) Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i Europejski Fundusz Społeczny: ...
Lokalizacja: Gdynia - Rodzaj: kurs / szkolenie 1. Definicja środka trwałego według prawa bilansowego i podatkowego 2. Wycena środków trwałych - Rodzaje wyceny wartości początkowej środków trwałych według ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie Creative Technology poinformowało o dostępności bezprzewodowych słuchawek Creative Sound Blaster w wersji dla fanów kultowego World of Warcraft.

Usługi Google'a obsługiwane z wiersza poleceń


Google zaprezentowało narzędzie o nazwie GoogleCL, które pozwala użytkownikom na korzystanie z usług internetowego giganta poprzez wiersz poleceń.

Pół stadionu – to mało dla uczestników olimpiady DialNet Masters!


Rekordowa liczba chętnych do udziału w IV edycji konkursu świadczy o ogromnym powodzeniu przedsięwzięcia i stale wzrastającej randze tej naukowo-rozrywkowej imprezy.

Microsoft traci jeden ze swoich większych talentów


James Allard, jeden z wizjonerów Microsoftu, ojciec Xboksa, Zune’a i Couriera, najprawdopodobniej opuści Microsoft. Powodem jest skasowanie ostatniego projektu przez zarząd.

Haker na tropie UFO


Szkockiemu hakerowi grozi 70 lat więzienia za „działania wywrotowe”, czyli włamania do systemów komputerowych amerykańskiej armii. Szkot tymczasem twierdzi, że nikogo nie sabotował, a jedynie szukał dowodów na istnienie UFO. I podobno je znalazł.

Wysłał aparat w kosmos, by zrobić piękne zdjęcia


Pewien Brytyjczyk opublikował zdjęcia, zrobione przez aparat fotograficzny znajdujący się w balonie na wysokości 35 kilometrów ponad powierzchnią Ziemi.

Kurs grafiki komputerowej (Kraków)


Cele kursu: - przygotowanie do pracy z zawodzie grafika komputerowego - zdobycie wiedzy z zakresu przygotowywania projektów graficznych przeznaczonych do druku offsetowego, ...
Lokalizacja: Kraków - Rodzaj: kurs / szkolenie

Wirtualna podróż w czasie do przedwojennej i powojennej Warszawy


Google Earth udostępnia zdjęcia Warszawy, a także Gdańska i Wrocławia oraz ponad 30 innych miast europejskich z pierwszej połowy ubiegłego wieku.

Szkolenie weekendowe MS Excel poziom średnio - zaawansowany (Warszawa)


Program szkolenia obejmuje: Wprowadzanie danych: o wprowadzanie serii danych o wprowadzanie tych samych danych do wielu arkuszy o kopiowanie danych z innych systemów / plików o omówienie funkcji Wklej ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Pobieraczek.pl ukarany przez UOKiK


Reklamy serwisu Pobieraczek.pl, zdaniem UOKiK-u, wprowadzają potencjalnych klientów w błąd. Witryna będzie musiała zapłacić karę finansową i zaprzestać dalszej, nieuczciwej promocji.

Rozszerzenia do Mass Effect 2 mają być wprowadzeniem do trzeciej części gry


Seria darmowych i płatnych dodatków do Mass Effect 2 to nie tylko uzupełnienie fabuły, ale i zapowiedź trzeciej części, jak twierdzi Casey Hudson z BioWare.

20 najpopularniejszych programów do konwertowania audio i wideo


Kto nie spotkał się z tym problemem? Ściągnięty plik działa na Twoim komputerze, ale Twój odtwarzacz DVD lub telefon nie mogą sobie poradzić z jego odtworzeniem.

Dwuprocesorowy Radeon z Eyefinity 6


Firma XFX jest już znana w świecie osób interesujących się kartami graficznymi z tego, że swoje produkty lubi sprzedawać w nietypowych opakowaniach. Nie inaczej jest z najnowszą wersją karty z dwoma procesorami firmy ATI, Radeonem HD 5970 Eyefinity6 Edition.

Manta Emperor C200 - stacjonarny, sieciowy odtwarzacz multimedialny


Firma Manta Multimedia wprowadziła na polski rynek nowy, stacjonarny odtwarzacz multimedialny z obsługą sieci. Urządzenie o nazwie C200 może być wyposażone w 3,5-calowy dysk twardy o pojemności od 160 GB do 1,5 TB, sformatowane w FAT32 lub NTFS.

Malutki odtwarzacz DVD z Francji


Muse, francuska marka sprztu audio-wideo, prezentuje M-68DM, czyli mikro odtwarzacz DVD z dwoma bezprzewodowymi kolumnami.

Filologia polska (Lublin)


Instytut Filologii Polskiej prowadzi szerokie badania z zakresu: literatury porównawczej, translantoryki, historii literatury, krytyki literackiej, językoznawstwa, funkcjonowania i historii języka polskiego, dialektów ...
Lokalizacja: Lublin - Rodzaj: studia licencjackie / inżynierskie

Premiera testów kart GeForce GTX 480 może zostać przesunięta


Do naszej redakcji dotarła informacja o tym, że premierowe recenzje oraz testy nowej generacji kart graficznych NVIDII mogą pojawić się później niż dotychczas planowano. Oficjalna premiera kart została zaplanowana na przyszły piątek, 26 marca.

Windows 7 niszczy akumulatory w notebookach?


W Sieci zrobiło się gorąco w związku z doniesieniami o problemach systemu operacyjnego Windows 7 z akumulatorami w komputerach przenośnych. Wszystko zaczęło się w czerwcu ubiegłego roku, a więc jeszcze przed premierą nowego systemu. Sprawa polega na tym, że niektórzy użytkownicy systemu Windows 7 otrzymują komunikaty ostrzegające o wyczerpaniu się akumulatora oraz potrzebie jego wymiany na nowy.

Trwają beta-testy nowej wersji Mac OS-a


Rozpoczęły się beta testy istotnej aktualizacji dla systemu Snow Leopard. Wersja 10.6.3 to 221 łatek w stosunku do obecnej na rynku.

Załadunek, rozładunek, przemieszczanie i składowanie materiałów niebezpiecznych (Warszawa)


Zakres tematyczny szkolenia obejmuje wprowadzenie w system regulacji prawnych, klasyfikację i zagrożenia stwarzane przez materiały poszczególnych klas, karty charakterystyki substancji ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Spasiba! - internauci dziękują obywatelom Federacji Rosyjskiej


Z inicjatywy Tygodnika Powszechnego, Onet.pl, Nowej Europy Wschodniej i Fundacji Badań Europejskich „Sarmacja” uruchomiona została akcja składania podziękowań Rosjanom za solidarność, jaką okazali Polsce w ostatnich dniach i apel o pojednanie.