Mirosława Marcheluk p.o. dyrektorem Teatru Nowego


Aktorka Mirosława Marcheluk od piątku pełni obowiązki dyrektora ds. artystycznych Teatru Nowego w Łodzi. Funkcję tę powierzył jej prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki - poinformował rzecznik prezydenta Kajus Augustyniak.

Tłumy na wystawie Caravaggia w Rzymie tuż przed jej zamknięciem


W ostatnim dniu otwarcia wystawy dzieł Caravaggia w Rzymie w nocy z soboty na niedzielę w kolejce na Kwirynale stały tłumy ludzi. Ekspozycja, która przejdzie do historii pod względem liczby zwiedzających, zostanie zamknięta w niedzielę o godzinie 22.

The 69 Eyes kolejną gwiazdą Open Mind Festival


Formacja The 69 Eyes wystąpi na I edycji Open Mind Festival.

Jeszcze w piątek grał w teatrze


W sobotę, 10 kwietnia, pod Smoleńskiem w katastrofie rządowego samolotu, wśród 96 ofiar, był także Janusz Zakrzeński, aktor teatralny i filmowy. Polacy najbardziej zapamiętali go z roli marszałka Józefa Piłsudskiego w corocznych historycznych inscenizacjach teatralnych.

Autor "Dystryktu 9" jednak nie wyreżyseruje "Hobbita"


Nie potwierdziły się rewelacje dotyczące tego, że Neill Blomkamp, twórca świetnie przyjętego "Dystryktu 9", jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do wyreżyserowania "Hobbita".

Jak "Piłkarski poker"?


Dobiega końca najgłośniejszy proces w historii polskiej piłki nożnej. Jeden z głównych oskarżonych - Ryszard Forbrich ps. "Fryzjer" - napisze swoją biografię, która przeniesiona zostanie na duży ekran, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Na Piotrkowskiej odsłonięto rzeźbę Misia Uszatka


Przy ul. Piotrkowskiej 84 w Łodzi odsłonięto w sobotę rzeźbę Misia Uszatka. To pierwszy z serii posągów z brązu przedstawiających postacie z seriali animowanych wyprodukowanych przez łódzkie studio filmowe Se-Ma-For.

The Streets: odwołane koncerty z powodu świńskiej grypy


Grupa The Streets musiała odwołać dwa koncerty z powodu świńskiej grypy, na którą zachorował basista.

Trasa koncertowa Quo Vadis


Zespół Quo Vadis rusza wkrótce na pierwszą część trasy koncertowej "Chaos Tour". Występy będą promować ósmą płytę w dorobku zespołu, zatytułowaną "Infernal Chaos".

Miłość i inne literackie nieszczęścia


Subiektywny przegląd prasy zagranicznej

HIM: nowy klip i szczegóły płyty


Zespół HIM zakończył pracę nad nowym albumem, "Screamworks: Love In Theory And Practice". Kapela właśnie nakręciła teledysk do promującego nagrania "Heartkiller".

Sundance 2010: lista filmów konkursowych


Znamy tytuły 57 filmów, które wezmą udział w przyszłorocznych konkursach najważniejszej światowej imprezy poświęconej kinu niezależnemu.

Julia Ziganszina i Aleksander Ławrentiew w trasie koncertowej


Elita rosyjskiego romansu, duet Julia Ziganszina i Aleksander Ławrentiew razem z koncertem "Romanse rosyjskie" wyruszą w trasę koncertową po Polsce.

Remake "Martyrs" z Kristen Stewart?


Wyck Godfrey nie rezygnuje z planów realizacji hollywoodzkiej wersji brutalnego horroru "Martyrs. Skazani na strach". Producent sagi "Zmierzch" widzi w głównej roli gwiazdę ekranizacji bestsellerów Stephenie Meyer - Kristen Stewart.

Proces przeciw wydawnictwu za książkę Zyzaka - odroczony


Z powodów formalnych nie rozpoczął się w poniedziałek przed krakowskim sądem proces o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu, które wydało książkę Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie. Media nazwały go "procesem w obronie Wałęsy". Sąd odroczył termin rozprawy do 20 października, nakazując stronom uzupełnienie braków i złożenie wszelkich wniosków dowodowych.

Weisz i Law docenieni w teatrze


Rachel Weisz i Jude Law zostali docenieni przez brytyjskich krytyków teatralnych, zdobywając najwyższe wyróżnienie Critics' Circle Theatre Awards.

16-letni idol wrócił na szczyt amerykańskiej listy


Justin Bieber po raz czwarty znalazł się na 1. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w USA z albumem "My World 2.0".

Szczegóły nowego albumu Dillinger Escape Plan


Zespół Dillinger Escape Plan zdradził tytuły dwóch kompozycji z nowego longplaya.

Bajon skończył zdjęcia do "Ślubów..."


Balem zakończyły się zdjęcia do filmu "Śluby panieńskie" w reżyserii Filipa Bajona. W jednej z największych polskich produkcji kostiumowych od czasów "Zemsty" i "Ogniem i mieczem" zagrały sławy polskiego kina, m.in. Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Edyta Olszówka, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Daniel Olbryski, Marian Opania, Jan Nowicki i Lech Ordon.

Brody w nowym filmie Allena


Adrien Brody dołączył do gwiazdorskiej obsady nowego filmu Woody'ego Allena "Midnight in Paris", do którego zdjęcia rozpoczną się jeszcze tego lata.

znalezionych: 14265, strona 1 z 714
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>