Wzrost zapasów miedzi uderzył w jej ceny


Cena miedzi spada po informacji o wzroście chińskich zapasów.

WIG20 odrabia straty


Wczorajsze notowania na warszawskim parkiecie przebiegały w dość spokojnej i wręcz nudnej atmosferze. Na tle zagranicznej liście wskaźników można wysunąć stwierdzenie, że krajowi inwestorzy byli wyjątkowo defensywni.

Ważą się losy "hazardowej"


Rząd nie zdejmuje nogi z gazu, jeśli chodzi o prace nad ustawa hazardową. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jej projekt może zostać przyjęty już w przyszłym tygodniu. Zapędy rządu hamują jednak posłowie opozycji, którzy nie wykluczają zgłoszenia poprawek do projektu. Zmian w projekcie chcą również bukmacherzy.

Indeks DJIA pokonał barierę 10 tys. pkt


Po niewielkiej przecenie akcji we wtorek, w środę na nowojorskiej giełdzie panował optymizm, a indeks 30 największych spółek Dow Jones Industrial Average (DJIA) po raz pierwszy od roku przebił psychologiczną barierę 10 tys. pkt.

Goldman Sachs podniósł cenę docelową akcji PKO BP do 42,5 zł


Goldman Sachs podniósł cenę docelową jednej akcji PKO BP do 42,5 zł z 39 zł - poinformował w piątek Bloomberg.

TK: niepełnosprawnym studentom po 25. roku nie przysługuje renta


Osobom, które w trakcie studiów stały się niepełnosprawne, ale nastąpiło to po 25. roku życia, nie przysługuje prawo do renty socjalnej - wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Na GPW realizacja zysków we wtorek


Indeks WIG20, skupiający największe spółki warszawskiego parkietu, po całodziennej ujemnej sesji, zakończył wtorek na ponad 2-proc. minusie. Według analityków inwestorzy realizowali zyski

Forint uderzył w złotego


Czwartkowe wypowiedzi szefa kancelarii węgierskiego premiera, Mihaly Vargi, mogły zostać początkowo zignorowane przez rynki finansowe. Kolejna polityczna wypowiedź po wygranej dotychczasowej partii opozycyjnej w wyborach, czy też klasyczne wyciąganie brudów po poprzednikach.

Bumar: 18 mln dol kredytu wzięto za zgodą Rady Nadzorczej spółki


18 mln dolarów kredytu, jakie we francuskim banku zaciągnął Bumar, zostało jednomyślnie zatwierdzony przez zarząd i Radę Nadzorczą spółki - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Bumaru Monika Koniecko. W RN Bumaru są przedstawiciele Ministra Skarbu Państwa, Obrony Narodowej oraz Gospodarki.

Lepiej zarabiać tyle samo, niż nic...


Pracownicy zatrudnieni w fabrykach Opla w Wielkiej Brytanii (występuje tam pod handlową nazwą Vauxhall) zgodzili się na dwuletnie zamrożenie płac. To zaboli ich żony, kochanki i sklepikarzy w Ellesmere Port oraz Luton. Lepiej jednak zarabiać przez dwa lata tyle samo, niż nic...

TP otrzyma 140 mln zł dopłaty


Naczelny Sąd Administracyjny uchylił decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie odmowy przyznania Telekomunikacji Polskiej dopłaty do kosztów usługi powszechnej - podał w środę UKE w komunikacie. Oznacza, to że TP otrzyma 140 mln zł dopłaty.

Finansowanie kosztu dojazdu pracownika do pracy


Poza wypłatą wynagrodzenia za pracę pracodawcy przyznają swoim pracownikom różnego rodzaju świadczenia. Mogą one polegać m.in. na przejęciu przez pracodawcę ciężaru finansowania kosztów dojazdu pracowników do miejsca pracy. Nie w każdym przypadku wartość tego nieodpłatnego świadczenia stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy.

Pawlak: Polska unika recesji m.in. dzięki własnej walucie


Polska unika recesji m.in. dzięki temu, że posiada elastyczny kurs walutowy, który poprawia atrakcyjność eksportu - uważa wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Eurodolar na wyższych poziomach


Miniony tydzień nie obył się bez nowych decyzji, postanowień, plotek oraz dywagacji na temat panującego kryzysu, sytuacji Strefy Euro oraz jej przyszłości.

Firmom łatwiej będzie działać za granicą


Ma ułatwić polskim firmom rozpoczęcie działalności w innym kraju Unii Europejskiej. W poniedziałek w życie wchodzi dyrektywa o liberalizacji usług w UE. Przyjęta przed trzema laty w okrojonej formie i w atmosferze podziałów między starymi a nowymi krajami Unii. Przedsiębiorcy krytykują tymczasem polski rząd za zbyt powolne wprowadzanie zmian w prawie.

Tak-tak powiedział nie


Użytkownicy kart prepaidowych sieci Heyah i Tak Tak mają problemy z doładowaniem. Od kilku dni kart nie można już kupić w punktach Kolportera, a na początku marca może ich zabraknąć w ofercie Ruchu. Powodem jest blisko 30-procentowa obniżka marż na doładowania kart pre-paidowych dla dystrybutorów.

Grecja: będzie więcej turystów, ale przychody z turystyki spadną


Chociaż do Grecji przyjedzie w tym roku więcej turystów, to przychody z turystyki, która jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki kraju, spadną - podał w poniedziałek grecki Instytut Badań nad Turystyką (ITEP).

Putin Białorusi odcina gazu tylko trochę


Rosja nie będzie na razie ograniczać dostaw gazu na Białoruś o więcej niż 15 procent, ze względu na szczególne podejście do białoruskich konsumentów - oznajmił premier Rosji Władimir Putin.

Złoty umocnił się wobec głównych walut we wtorek


Złoty zyskał we wtorek wobec euro i dolara, choć po osiągnięciu kursu poniżej 4,07 zł za euro doszło do powstrzymania dalszego umocnienia naszej waluty.

Hawe może połączyć się ze Sferią


Akcjonariusze Sferii złożyli deklarację chęci objęcia nowej emisji akcji Hawe w zamian za wniesienie do Hawe 100 proc. akcji Sferii.

znalezionych: 27021, strona 1 z 1352
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>