MSP nie zgadza się z raportem NIK dot. spółek Skarbu Państwa


Ministerstwo Skarbu Państwa nie zgadza się z raportem NIK krytykującym politykę kadrową spółek, w których większościowy udział ma SP - powiedział rzecznik ministerstwa Maciej Wewiór. Dodał, że członkiem zarządu i rady nadzorczej się bywa i to w celu wykonania określonych zadań. "Jeśli zostaną one wykonane lub ktoś nie potrafi ich wykonać, to jego misja się kończy" - podkreślił.

MSP: 5,4 mld zł z prywatyzacji do końca marca


Przychody z prywatyzacji od początku roku do końca marca wyniosły ok. 5,4 mld zł - powiedział w środę dziennikarzom wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. Dodał, że od początku roku resort zakończył 42 projekty prywatyzacyjne, z czego 15 w marcu.

Diety przedsiębiorcy "transportowca" są kosztem uzyskania przychodów - Minister Finansów zmienia zdanie


Poniższe wyjaśnienia dotyczą przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176; ostatnia zmiana w Dz. U. z 2010 r. nr 28, poz. 146), zwanej dalej "ustawą o PDOF".

Na parkiety wkrada się coraz większy niepokój


W ubiegły poniedziałek w USA rozpoczęto rozwiązywanie worka skrywającego finansowe dokonania amerykańskich korporacji za ostatni kwartał ubr. Swoje wyniki ogłosiły jak dotąd trzy wielkie marki: Alcoa, Intel oraz JP Morgan, a bieżący tydzień przyniesie pełny rozkwit sezonu raportów kwartalnych. Na dodatek czeka nas publikacja sporej garści danych makroekonomicznych.

Złoty traci po interwencji NBP


Złoty stracił około 1 proc. do głównych par walutowych po pierwszej od 10 lat oficjalnej interwencji NBP na rynku walutowym. Złoty obecnie traci do euro 0.7 proc. handlując na poziomie 3.8710, 0.1 proc. do dolara handlując na poziomie 2.8770 i 0.4 proc. do franka handlując na poziomie 2.6920.

Multikino ruszyło za granicę


Za kilka miesięcy otwarty zostanie pierwszy polski multipleks poza granicami naszego kraju. W pierwszej połowie przyszłego roku w OZAS Gallery w Wilnie, największym centrum handlowym na Litwie, widzowie usiądą w fotelach Multikina. Firma zapowiada, że to początek jej ekspansji zagranicznej.

Klienci TP SA zapłacą mniej


Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaakceptował zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej SA do sieci komórkowych operatorów PTK Centertel (Orange), Polkomtel (Plus) i Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era) oraz P4 (Play) - poinformował UKE na stronie internetowej.

Wielka Brytania będzie krajem bez automatów do papierosów


W Wielkiej Brytanii zostaną usunięte automaty do sprzedaży papierosów. Izba Lordów odrzuciła we wtorek wieczorem poprawkę do nowej ustawy o ochronie zdrowia zakładającą, iż sprzedaż papierosów z automatów byłaby nadal możliwa, choć ściślej regulowana.

Na starość będziemy skazani na biedę?


Eksperci rynku ubezpieczeń oceniają, że proponowana przez resort pracy możliwość wybierania pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych i przeznaczenia ich na dowolny cel - to pomysł rewolucyjny. Różnią się jednak w opiniach co do skutków takiej reformy dla emerytów.

Byki odesłały pesymistów do kąta


Żadne argumenty nie były dziś w stanie zasmucić inwestorów. Niepewność w kwestii Grecji i Portugali odeszła w niepamięć.

Aaaaaaby bona kupić


Choć polskie zadłużenie niebezpiecznie rośnie, a część ekonomistów wyraża obawy, że przyszłym roku jego wartość może przekroczyć 55 proc. PKB, co zmusiłoby rząd do dużych i często "ślepych" cięć wydatków, inwestorzy kupują polskie obligacje i bony skarbowe jak świeże bułeczki. A najwięcej kupują inwestorzy zagraniczni.

Będą gigantyczne zwroty za prąd


Budżet państwa będzie musiał zwrócić elektrowniom ok. 903 mln zł akcyzy zapłaconej przez nie od 2006 r. do marca 2009 r. od prądu stanowiącego straty przesyłowe - ocenia resort finansów w uzasadnieniu do nowej wersji projektu ustawy regulującej zwrot tego podatku.

Analitycy: Po weekendzie będzie spokojnie


Zdaniem analityków, po weekendzie można spodziewać się równie spokojnych sesji na rynku walut i obligacji, jak w piątek.

Trochę mniej pracy, płace nieznacznie w górę


W listopadzie przeciętne zatrudnienie w firmach było o 2,2 proc. niższe niż przed rokiem. Tempo zmniejszania się ilości miejsc pracy można uznać wciąż za dość umiarkowane. Średnie wynagrodzenie rośnie, ale dość słabo. Jego dynamika nie jest w stanie nadążyć za inflacją.

Polak przeprowadzi wielkie reformy UE


Od 11 do 19 stycznia odbędą się przesłuchania nowych komisarzy przez eurodeputowanych, tak by głosowanie w sprawie zatwierdzenia składu nowej KE (jako całości, a nie poszczególnych komisarzy) odbyło się na sesji w Brukseli 26 stycznia, a nowa KE mogła rozpocząć pracę od 1 lutego.

Grecję trzeba ratować?


Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean Claude Trichet przyspiesza swój powrót z Australii do Europy, a rynki spekulują, że ma to związek z planowaną pomocą dla Grecji. Szef EBC miał zostać na Antypodach do środy, jednak wsiądzie w samolot wcześniej - po to, by na pewno zdążyć na czwartkowy specjalny ekonomiczny szczyt głów państw członkowskich Unii Europejskiej.

Do TFI napłynęło w lutym 940 mln nowych środków - Analizy Online


Saldo sprzedaży i umorzeń środków w TFI wyniosło w lutym plus 940 mln zł. Wynik ten został osiągnięty przy małej aktywności klientów. Luty był dziesiątym miesiącem z rzędu w którym saldo sprzedaży było dodatnie - podały w środowym raporcie Analizy Online i Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Europa chce silnego dolara


Europejski Bank Centralny i ministrowie finansów strefy euro chcą silniejszego dolara i solidnego, stabilnego systemu walutowego - powiedział w poniedziałek szef ECB Jean-Claude Trichet.

Wulkan może doprowadzić do bankructwa mniejszych europejskich linii lotniczych


Kryzys związany z islandzkim wulkanem mocno dał się we znaki pasażerom oraz lotniskom i może doprowadzić do bankructwa kilku europejskich linii lotniczych. Według analityków nie będzie miał za to większych konsekwencji gospodarczych  dla przewoźników amerykańskich.

Sąd ogłosił upadłość Dolwis, spółki zależnej Bytomia


Sąd rejonowy w Jeleniej Górze ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu spółki Dolwis, spółki zależnej Bytomia. Postanowienie sądu jest prawomocne.

znalezionych: 27021, strona 1 z 1352
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>