DM IDMSA obniżył cenę docelową dla Emperii o 8 proc., do 80,90 zł


Analitycy DM IDMSA, w raporcie z 10 marca, obniżyli cenę docelową dla akcji Emperii Holding do 80,90 zł, z 87,70 zł oraz podtrzymali rekomendację "trzymaj".

Trichet: niskie stopy w strefie euro są odpowiednie


Niskie poziomy, na których znajdują się obecnie stopy procentowe w strefie euro są odpowiednie - powiedział prezydent Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet po posiedzeniu rady banku, która podjęła decyzję o pozostawieniu stóp bez zmian.

ITI bez zmian w strukturze właścicielskiej


Po śmierci Jana Wejcherta nie będzie zmian w strukturze właścicielskiej Grupy ITI, ani w żadnym z zarządów spółek należących do grupy - poinformowała ITI w komunikacie.

Komisja Europejska nie odpuści Polsce


Komisja Europejska ogłosiła w czwartek, że przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości będzie bronić swojej decyzji o ograniczeniu polskich emisji CO2 w latach 2008-2012. KE odwołała się od korzystnego dla Polski wyroku unijnego Sądu Pierwszej Instancji z września, uchylającego tę decyzję.

KW zakłada w 2010 r. straty i redukcje


Związkowcy z Kompanii Węglowej alarmują, że zarząd spółki w 2010 r. przewiduje blisko 200 mln zł strat, mniejszą sprzedaż węgla, zmniejszenie zatrudnienia, zamrożenie płac i obniżenie poziomu inwestycji. Według rzecznika KW plan przedstawiony związkom nie jest ostateczny.

W Europie na giełdach powrót wzrostów z powodu słodyczy i danych z USA


W zachodniej Europie w środę na giełdach wzrosty z powodu spekulacji, że Cadbury Plc może otrzymać ofertę przejęcia od Hershey Co. i Ferrero SpA. Inwestorzy spodziewają się też lepszych danych z rynku nieruchomości w USA - podają maklerzy.

Po zakończeniu poniedziałku na plusie, GPW może nadal bronić się przed spadkami


Poniedziałkowa sesja na warszawskiej giełdzie dość nieoczekiwanie zakończyła się wzrostami indeksów. WIG20 zyskał 0,99 proc., kończąc dzień na poziomie 2413,23 pkt. WIG natomiast wzrósł o 0,5 proc. do 41282,57 pkt. Na plusach, chociaż już wyraźnie mniejszych, dzień zakończyły także główne amerykańskie indeksy, broniąc się przed silną przeceną, na jaką jeszcze zapowiadało się w połowie sesji. Takie zachowanie obu parkietów pozwalają z umiarkowanym optymizmem czekać na kolejne rozstrzygnięcia w...

10 mln zł z funduszu ochrony środowiska na pomoc powodzianom


Do tej pory Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pomoc związaną z powodzią przeznaczył 10 mln zł - poinformował rzecznik funduszu Witold Maziarz. W zależności od wielkości szkód, wsparcie finansowe może wzrosnąć - zaznaczył rzecznik.

Euro broni się przed atakami


Ostatnie kilkadziesiąt godzin na rynku eurodolara upłynęło w wyniku względnej stabilizacji notowań, chociaż nadal dominuje tendencja spadkowa. Dynamika wyprzedaży wyraźnie zmalała. W ciągu sesji pojawiły się nawet nieśmiałe próby odreagowania ze strony byków jednak, było to jedynie niewiele znacząca "zagrywka", która nie wnosi nic nowego w układ techniczny.

W Sejmie o starym szwedzkim mięsie


Obrót 26-letnim szwedzkim mięsem w puszkach był prowadzony w naszym kraju niezgodnie z prawem - relacjonował w piątek w Sejmie główny inspektor sanitarny Andrzej Wojtyła. Dodał, że sprawę wyjaśniają organy ścigania.

Kolejna fala wyprzedaży na rynku walutowym


Kolejny tydzień na rynku eurodolara minął w wyniku umocnienia amerykańskiej waluty, co skutkowało kontynuacją trendu spadkowego. Taka tendencja powinna się utrzymać również na początku bieżącego tygodnia. Ostatecznym celem niedźwiedzi jest poziom 1,3820. W okolicach 1,3800 prawdopodobnie niedźwiedzie będą potrzebowały wytchnienia i rozpocznie się budowanie konsolidacji, którego finał wskaże kierunek dalszego rozwoju sytuacji.

W szwajcarskim banku już się nie ukryjesz


Amerykańska prokuratura zajęła się przypadkami ponad 150 osób, które miały konta w szwajcarskim banku UBS. Postawiono im zarzut ukrywania dochodów i unikania płacenia podatków. Amerykanie dane o podatnikach otrzymali od samego banku UBS.

Silna przecena na Wall Street


Piątkowa sesja na nowojorskiej giełdzie stanowiła kontynuację czwartkowej przeceny akcji. Wszystkie główne indeksy akcyjne tąpnęły o ponad 2 proc., co było ich czwartym spadkiem w ciągu tygodnia.

Zwyżki do czerwca?


Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia cechowała się bardzo duża zmiennością i rekordowymi obrotami. WIG20 po mocnej amplitudzie wahań, spowodowanej wygasaniem marcowych serii kontraktów terminowych, zakończył ostatecznie dzień handlu na małym, 0,16% minusie, i notuje obecnie wartość 2441.39 pkt.

Polimex Mostostal liczy, że połączenie ze spółkami zależnymi zakończy się w czerwcu


Polimex Mostostal liczy, że proces połączenia ze spółkami zależnymi powinien zakończyć się w czerwcu i od początku lipca grupa działałaby już w nowej strukturze - poinformował we wtorek dziennikarzy Konrad Jaskóła, prezes spółki.

Krakchemia miała 1,02 mln zł zysku netto w I poł. 2009 r., spadek o 12,4% r/r


Spółka Krakchemia miała 1,02 mln zł jednostkowego zysku netto w I poł. 2009 roku wobec 1,16 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

UOKiK zgodził się na przejęcie kopalni "Silesia" przez czeski holding


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na zakup, należącej do Kompanii Węglowej (KW), kopalni "Silesia" przez spółkę z grupy czeskiego Holdingu Energetycznego i Przemysłowego. Wstępna umowa w tej sprawie może być zawarta jeszcze w czerwcu.

Złoty podąży za danymi z zagranicy


Zdaniem rynku kluczowe dla inwestorów z rynków finansowych pozostają dane z rynków bazowych. Dla długu istotna będzie prognoza inflacji MF oraz aukcja 5-letnich obligacji drogowych w środę.

20 obywateli Tajlandii pracowało nielegalnie w pieczarkarni


20 Tajlandczyków zatrzymali lubuscy pogranicznicy podczas kontroli zatrudnienia cudzoziemców. Wszyscy przebywają w Polsce legalnie, jednak podjęli pracę w innej firmie niż wskazana w posiadanych przez nich zezwoleniach.

W kryzysie mniej dzieci


Kryzys gospodarczy spowodował, że w Hiszpanii rodzi się mniej dzieci - poinformował we wtorek tamtejszy urząd statystyczny (INE). W 2009 roku zanotowano 10,73 urodzeń na 1000 mieszkańców. Spadek liczby urodzeń wystąpił po raz pierwszy od 10 lat.

znalezionych: 27021, strona 1 z 1352
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>