Capello: We włoskim futbolu rządzą ultrasi


Trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Fabio Capello określił jako skandaliczne warunki panujące we włoskim futbolu.

Clinton lekko rozczarowana Izraelem


Izraelska oferta ograniczenia osadnictwa na terytoriach palestyńskich jest pozytywnym krokiem, ale nie spełnia do końca oczekiwań Waszyngtonu - oświadczyła Hillary Clinton. W chwili obecnej amerykańska sekretarz stanu przebywa z wizytą w Maroku.

Bułgaria: Celnicy przejęli heroinę o wartości 1 mln dolarów


W pociągu relacji Stambuł-Belgrad bułgarscy celnicy odkryli heroinę o wartości około 1 mln dolarów - podały służby celne tego kraju.

Pływający hotel zderzył się na Renie z pchaczem


Na ok. 1 milion euro wyceniono szkody, powstałe w wyniku zderzenia na Renie pływającego hotelu ze statkiem, pchającym barki - informuje w niedzielę agencja dpa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Spalili kukłę Obamy, "nie chcą demokracji"


Strzały w powietrze i policyjne pałki rozpędziły w Kabulu demonstrację kilku tysięcy muzułmanów, którzy protestowali przeciwko rzekomej profanacji Koranu przez żołnierzy sił międzynarodowych.

Znaleziono trzecią czarną skrzynkę


Dwaj rosyjscy kontrolerzy z wieży lotniska w Smoleńsku będą przesłuchani po raz drugi z udziałem polskich prokuratorów - powiedział Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Potwierdził też, że odnaleziono trzecią "czarną skrzynkę" rozbitego Tu-154.

NBA - zielone światło dla McGrady'ego


Tracy McGrady otrzymał zielone światło od swojego pracodawcy - władz i trenerów zespołu koszykarskiej ligi NBA Houston Rockets i będzie mógł zmienić klub w zimowym oknie transferowym.

KE zajmie się skutkami wybuchu Eyjafjoell


Komisja Europejska utworzy specjalną komisję, by ocenić wpływ perturbacji wywołanych chmurą pyłu wulkanicznego na przemysł transportu lotniczego i gospodarkę - zapowiedział przewodniczący KE Jose Barroso.

"Władze Białorusi stoją przed egzaminem"


Władze Białorusi stoją przed egzaminem: albo przyjmą standardy demokratyczne obowiązujące w Radzie Europy i Unii Europejskiej, albo się od nich odetną - mówił w Sejmie sekretarz stanu w MSZ Jan Borkowski.

Polska i Francja jednym głosem o polityce rolnej UE


Polacy i Francuzi mówią jednym głosem: wspólna polityka rolna UE jest priorytetem europejskim - oświadczył po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Puchar Narodów Afryki: Malawi - Algeria 3-0


Piłkarze Malawi pokonali niespodziewanie Algerię 3:0 w meczu grupy A Pucharu Narodów Afryki. Bramki: Russell Mwafulirwa (17. minuta), Elvis Kafoteka (36.) i Davi Banda (48.).

Oscar, Złota Palma, Orły...


Oscar, Złota Palma z Cannes, Złote Lwy z Wenecji i... Polskie Nagrody Filmowe Orły - te i 30 innych nagród filmowych amerykański miesięcznik "Los Angeles Magazine" umieścił na liście najbardziej znaczących nagród filmowych na świecie.

Lot 6-latka balonem był oszustwem


Wiedzieliśmy, że Falcon jest w domu - przyznała w czasie przesłuchania matka 6-letniego chłopca, który miał wznieść się balonem na wysokość trzech tysięcy metrów.

Wystawa o Auschwitz w byłym sowieckim łagrze Perm-36


Przenośną ekspozycję poświęconą historii niemieckiego obozu Auschwitz można oglądać na terenie Miejsca Pamięci Perm-36, jedynego w Federacji Rosyjskiej zachowanego byłego łagru. To rosyjska premiera wystawy, opracowanej przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau - poinformował w czwartek rzecznik muzeum Jarosław Mensfelt.

Nicki Pedersen podpisał kontrakt, ale nie chce zdradzić z kim


Nicki Pedersen poinformował, iż podpisał nowy kontrakt z polskim klubem. Duńczyk oficjalną informację podał na łamach swojego serwisu internetowego. Zawodnik zastrzegł, że nie ujawni jeszcze, co to za drużyna.

Berlusconi: prokuratura okalecza wolność


Premier Włoch Silvio Berlusconi zarzucił prokuratorom, że chcą uniemożliwić mu pracę, a podsłuchując go "okaleczają" i "znieważają wolność". Premier odniósł się do śledztwa w sprawie zarzucanych mu nacisków, by zdjąć nieprzychylne programy w telewizji RAI.

Ferdinand: Tevez nie przykładał się do treningów


W sobotę dojdzie do szlagierowego meczu angielskiej Premier League - derby Manchesteru. Na City of Manchester Stadium zmierzą się odwieczni rywale City i United.

W. Brytania: rozdano nagrody BAFTA


Film "The Hurt Locker" ("W pułapce wojny") w reżyserii Kathryn Bigelow zdobył w niedzielę wieczorem nagrodę dla najlepszego filmu podczas dorocznej uroczystości rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Bigelow zdobyła też główną nagrodę w dziedzinie reżyserii.

Włochy: nie wydadzą biografii Kapuścińskiego


Włoski polonista, tłumacz i wydawca literatury polskiej Francesco M. Cataluccio stanął w obronie pamięci swego przyjaciela Ryszarda Kapuścińskiego. Na łamach dziennika "Il Sole-24 Ore" napisał o polemikach wokół biografii pisarza i reportażysty.

Niemcy: wystawa o zagładzie polskiej inteligencji


Losy przedstawicieli polskiej i czeskiej inteligencji, prześladowanych i deportowanych przez nazistów na początku II wojny światowej, ukazuje nowa wystawa, której pierwszą część otwarto w czwartek w byłym obozie koncentracyjnym Ravensbrueck w niemieckiej Brandenburgii.

znalezionych: 37826, strona 1 z 1892
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>