A. Kwaśniewski złożył doniesienie: były naciski


Prokuratura Okręgowa w Siedlcach zajmie się wyjaśnianiem doniesienia pełnomocnika byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, dotyczącym podejrzenia o nakłanianie przez jednego z krakowskich prokuratorów do fałszywych zeznań podejrzanego w sprawie tzw. afery paliwowej.

Aborcja na Wyspach? Nie tak, jak na plakatach


Aborcja w publicznych przychodniach w Wielkiej Brytanii nie jest bezpłatna i dostępna dla Polek praktycznie od ręki, jak reklamowały kontrowersyjne plakaty Lesmisji. Trzeba mieć brytyjski numer ubezpieczenia NIN, w przeciwnym razie trzeba zapłacić - od 500 do nawet 2000 funtów. A prywatne kliniki nie pytają o narodowość.

Ranny Polak nie może liczyć na rodaka


Polska armia nie może ewakuować swoich rannych żołnierzy z zapalnych rejonów świata. Nie dlatego, że nie dysponuje potrzebnym do tego sprzętem. Niezbędne wyposażenie "jest na stanie", ale przez lata nie zdołano wdrożyc go do użytku.

Czy premier zrobi porządek w służbach?


Premier Donald Tusk zapowiedział kontrolę ABW w sprawie podsłuchów dziennikarzy, bo - jego zdaniem - zbyt łatwo w Polsce zakłada się podsłuchy i upublicznia je.

Telewizja przyszłości dopiero po Euro 2012


"Metro": Przez pilota zamówimy film, opłacimy rachunki, może nawet zagłosujemy w wyborach. Wszystko dzięki telewizji cyfrowej. Ale rządowi się nie spieszy - we wtorek ministrowie nie zajęli się ustawą umożliwiającą Polsce skok cywilizacyjny.

"To był błąd Polski ws. tarczy antyrakietowej"


Tadeusz Iwiński (Lewica) jest zdania, że prawicowe rządy zbyt szybko zdecydowały się na podpisanie polsko-amerykańskiej umowy w sprawie instalacji w naszym kraju elementów tarczy antyrakietowej. Karol Karski z PiS zarzuca z kolei obecnej ekipie rządzącej opieszałość w ratyfikacji umowy z USA w sprawie tarczy.

Pochowano prochy ofiar smoleńskiej katastrofy


Miesiąc po katastrofie prezydenckiego Tu-154 pochowano spopielone szczątki ofiar, które zostały odnalezione na miejscu tragedii i przewiezione do Polski już po oficjalnych uroczystościach pogrzebowych. - Pamięć musi zostać, dlatego inicjujemy kwaterę pamięci - mówił podczas oficjalnych uroczystości minister Michał Boni.

Nie będzie odznaczenia dla ks. Jankowskiego


Blisko 50 osób, w tym m.in. prof. Barbara Fedyszak-Radziejowska i były lider mazowieckiego regionu Solidarności Maciej Jankowski, otrzymają w poniedziałek w Gdańsku z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczenia państwowe.

Nowak o Kamińskim: przeliczyliśmy się


Mariusz Kamiński sprzeniewierzył kredyt zaufania, jaki mu daliśmy - komentował odwołanie szefa CBA Sławomir Nowak. Nie krępował się za to w wychwalaniu swojego przełożonego. - Jestem w polityce dla Donalda Tuska - wyznał w "Faktach po Faktach" jeden z dworzan Tuska.

Zawirowania wokół przesłuchania "Mira"


Były minister sportu Mirosław Drzewiecki przedstawił zwolnienie lekarskie do 31 stycznia. - Dotarło do nas zwolnienie ministra Drzewieckiego. Nie widzę numeru statystycznego choroby, nie wiemy na co minister choruje - mówił Bartosz Arłukowicz, członek komisji. Drzewiecki miał się stawić przed komisją 28 stycznia. I tak się stanie, zapowiedział Paweł Graś, rzecznik rządu.

"Ziemia będzie jeszcze oddawać szczątki"


Polki mieszkające w Smoleńsku od razu po katastrofie postanowiły pomóc jako tłumaczki w kontaktach pomiędzy licznymi Polakami przybyłymi do miasta a Rosjanami. Reporterka programu "Polska i Świat" rozmawia z jedną z nich o tym, co przeżyła i co widziała.

Niedobra wiadomość dla osób obłożnie chorych


"Dziennik Gazeta Prawna": Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych ostrzega, że osoby obłożnie chore, wymagające stałej opieki pielęgniarskiej od nowego roku mogą zostać jej pozbawione.

85 rodzin dostało po 40 tys. zł zasiłku


Kolejne rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu otrzymały zasiłki przyznane przez rząd. Wojewodowie wypłacili je dotąd 85 rodzinom. Każda z nich otrzyma 40 tys. zł. Na ten cel rząd przeznaczył ponad 3,8 mln zł.

"Kampania bez plakatów? Niech PO da przykład"


- Jeśli jest taki dobrowolny apel, to niech PO sama da przykład. Wszyscy pamiętamy, jak apelowała o to, żeby nie korzystać z dotacji budżetowych, a potem sama korzystała. Nie należy narzucać siłą takich decyzji. Należy zacząć od siebie - skomentował apel Platformy o kampanię bez billboardów europoseł PiS Paweł Kowal.

"Kto wyciąga ręce na Leppera, temu Pan Bóg rozum odbiera"


- Nie nazywałbym tego triumfem, tylko niedociągnięciami, żeby nie powiedzieć błędami wymiaru sprawiedliwości. Ja sobie z tym mogę poradzić, ale co dopiero powiedzieć o zwykłych obywatelach Polski - mówił w TVN24 Andrzej Lepper komentując decyzję PKW, która najpierw nie zarejestrowała jego prezydenckiej kandydatury, a dzień później przyznała się do błędu i Lepper ostatecznie uzupełnił skład kandydatów na prezydenta RP.

Cinquecento wbiło się w mercedesa


Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne po tym, jak kierowca cinquecento wbił się w nadjeżdżającego z naprzeciwka mercedesa. Do wypadku doszło w Ratnawach między Tarnowem a Brzeskiem (woj. małopolskie).

Biegły od Olewnika nie stawił się w sądzie


Bogdan Z., któremu przedstawiono zarzuty w związku ze sprawą Olewnika, nie stawił się w olsztyńskim sądzie. Jako biegły miał zeznawać w dwóch sprawach, ale poinformował, że ma zakaz wykonywania obowiązków.

Załoga śmigłowca nie miała szans przeżycia


Śmigłowiec Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, który w sobotę wieczorem rozbił się na terytorium Białorusi jest tak zniszczony, że załoga nie miała szans przeżycia - poinformował dzisiaj na konferencji prasowej w Czeremsze (Podlaskie) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Adam Rapacki.

Śnieżny armagedon w USA


Zima nie odpuszcza Stanom Zjednoczonym. Trzy dni po największej śnieżycy od 90 lat, wschodnie stany znów znalazły się pod śniegiem. Silne zamiecie poważnie utrudniają życie mieszkańcom.

Śledztwo ws. m.in. J.Kaczmarka przedłużone do końca listopada


Śledztwo dotyczące składania fałszywych zeznań i utrudniania postępowania ws. przecieku z tzw. afery gruntowej przez m.in. b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka zostało przedłużone do końca listopada br. - poinformowali prokuratorzy na czwartkowej konferencji dot. umorzenia śledztwa ws. przecieku z akcji CBA.

znalezionych: 24705, strona 1 z 1236
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>